EN | AR
  • دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۰
  • -
  • ۲۳۰

جشنواره فیلم رشد

شنبه  20 آذرماه شاهد برگزاری مراسم افتتاحیه 51 دوره ی جشنواره بین المللی فیلم رشد در سالن سینما فلسطین بودیم . زنگ افتتاحیه این مراسم در آیینی باشکوه توسط دکتر ملکی رئیس محترم سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش به صدا درآمد.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی ایجاد زمینه مناسب برای رشد خلاقیت‌های فیلمسازان حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای، شناسایی انتخاب و معرفی فیلم های آموزشی، علمی و تربیتی از ایران و جهان، تبادل فرهنگی با جوامع دیگر، ارتقاء جایگاه فیلم‌های آموزشی و تربیتی به لحاظ کمی و کیفی و تشویق هنرمندان به تهیه فیلم‌های آموزشی و تربیتی را به عنوان اهداف این جشنواره برشمرد و گفت: تلاش می شود تا حد زیادی به این اهداف دست یابیم.

ملکی ادامه داد: قالب آثار رسیده به جشنواره شامل داستانی کوتاه، داستانی بلند، مستند کوتاه، مستند بلند و پویانمایی بوده است. تعداد فیلم‌های خارجی دریافت شده ۱۹۸۰ اثر و تعداد فیلم‌های ایرانی دریافت شده ۱۱۷۵ اثر بوده و در مجموع ۳۱۵۵ اثر به دبیرخانه رسیده است. ۱۰۵ کشور در جشنواره شرکت داشته‌اند که هندوستان، آمریکا، ایتالیا، ترکیه، روسیه و اسپانیا بیشترین مشارکت را در آثار ارسالی داشته‌اند.

وی افزود: بیشترین آثار از کشورهای اسلامی از ترکیه، مصر، بنگلادش، پاکستان، اندونزی، قزاقستان، مراکش، مالزی، لبنان و افغانستان بوده است.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با بیان اینکه ۱۴ کشور عربی ۱۱۸ فیلم برای شرکت در جشنواره ارسال کرده‌اند که بیشترین آثار از مصر و کمترین از عربستان، یمن، بحرین و فلسطین بوده است عنوان کرد: تعداد ۵۳۰ دانشجوی خارجی برای جشنواره رشد فیلم ارسال کرده‌اند و شش گروه سه نفره از اساتید عرصه سینما و اساتید دانشگاه آثار ارسالی را به عنوان داور بررسی کرده اند.

شرکت صنایع آموزشی نیز بعنوان بزرگترین تولید کننده تجهیزات آموزشی کشور در پنجاه و یکمین دوره ی جشنواره بین المللی فیلم رشد در مقام یکی از حامیان برگزاری این جشنواره بین المللی حاضر گردید .

این دوره جشنواره که به صورت برخط برگزارگردید ، در 26 آذرماه در مراسمی با حضور دکتر نوری وزیر محترم وزارت آموزش و پرورش ، دکتر غلامعلی حداد عادل و همچنین دکتر علی محمد مصلحی مدیرعامل شرکت صنایع آموزشی در کنار تنی چند از صاحبنظران این عرصه با معرفی آثار برتر به کارخود پایان داد .

از دستاوردهای شرکت صنایع آموزشی در 51 دوره ی جشنواره بین المللی فیلم فجر می توان به پخش تیزر معرفی شرکت ، معرفی و تبلیغ محصولات و دستاوردهای شرکت صنایع آموزشی در مجلات رشد و همچنین تقدیر و تشکر از این شرکت بعنوان حامی این دوره از جشنواره اشاره نمود.


نظرات کاربران

عضویت در خبرنامه

اطلاع از جشنواره ها و آخرین اخبار