• سه‌شنبه 30 می 2023
  • -
  • ۵۸۸

آیین رونمایی از طرح ارزش مالکانه مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین الملل صندوق ذخیره فرهنگیان، ارزش مالکانه جزو مطالبات سنواتی یک میلیون و ششصد هزار فرهنگی شاغل و بازنشسته عضو صندوق طی 12 سال گذشته بوده است که امروز به ثمر رسید.

بر اساس این طرح مالکیت بخشی از دارایی‌های صندوق ذخیره فرهنگیان از خرداد ماه سال جاری به صورت تدریجی به اعضای بازنشسته تخصیص می‌یابد.

این مراسم با حضور مسؤولان دولت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، معاونان و مدیران وزارت آموزش و پرورش، مدیران ارشد صنعت بانکی و بازار سرمایه و سازمان‌های اقتصادی، اعضای هیأت امنا و هیأت مدیره مؤسسه، مدیران‌ عامل هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه و منتخبان فرهنگیان سراسر کشور در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد.

دکتر حمیدرضا نجف‌پور کردی مدیرعامل مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان در این مراسم اظهار کرد: امروز برای صندوق ذخیره فرهنگیان نقطه عطفی رقم زده شده است که حاصل عقلانیت سازمانی است.

وی ادامه داد: از دیرباز یکی از مطالبات اول و به حق فرهنگیان، تعیین تکلیف ارزش مالکانه بود؛ البته اقدامات خوبی از قبل انجام شده بود اما به سرانجام نرسید؛ ما جلسات متعدد و شبانه‌روزی برگزار کردیم و آنچه امروز شاهدیم حاصل تفکر بسیجی و جهادی است.

دکتر نجف‌پور کردی با اشاره به اجرای فاز اول طرح سهام مالکانه، گفت: وعده دادیم این طرح طی یک تا دو سال رقم بخورد و کمتر از ۶ ماه، فاز اول آن آغاز شد.

وی تصریح کرد: امروز، آغاز فرایند اجرایی طرح ارزش مالکانه به صورت تخصیص تدریجی دارایی‌های صندوق به اعضای بازنشسته موسسه است؛ در این راستا نسبت سهم یک عضو از اعضای صندوق به کل اعضا مشخص شد و بعد از رونمایی سوپر اپلیکیشن صندوق ذخیره فرهنگیان، اعضا می‌توانند صورت وضعیت ارزش مالکانه خود را مشاهده کنند. همچنین اعضای بازنشسته‌ای که کد بورسی دریافت نکردند اقدام کنند؛ البته سهام آنها محفوظ است.

اجرای طرح ارزش مالکانه نماد تحول است

در این مراسم همچنین دکتر رضامراد صحرایی سرپرست وزارت آموزش و پرورش ضمن گرامیداشت یاد معلمان و دانش‌آموزان شهید، اظهار کرد: طرح ارزش مالکانه اساسأ حاصل تلاش و برنامه‌ریزی‌های آقای دکتر نوری بود و به همین دلیل اصرار داشتم که ایشان در مراسم رونمایی حضور پیدا کند.

وی ادامه داد: هر دولتی را به یک چیزی می‌شناسند؛ دولت سازندگی، دولت توسعه سیاسی، دولت عدالت و مسکن، دولت برجام و اگر روایت نگاری از این دولت شود، دولت تحول نام خواهد گرفت و در وزارتخانه‌های مختلف طرح‌های تحولی در دست اجراست.

دکتر صحرایی اضافه کرد: تحولاتی در آموزش و پرورش که محور کار دولت است، اتفاق افتاده که کم سابقه است که می‌توان در حوزه تجهیزات، نیروی انسانی و نخبگان اشاره کرد؛ بالاترین میزان مدال المپیادها را در دوره آقای دکتر نوری داریم.

وی با اشاره به طرح ارزش مالکانه، افزود: در این کار شاهد بودم چه اتفاقی افتاده و هزاران ساعت کار کارشناسی کردند؛ امروز طرح ارزش مالکانه رونمایی می‌شود اما برنامه‌ریزی این است که  سهام به فرهنگیان بازنشسته تا پایان سال واگذار شود.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: گفتمان تحول مقدمه بنیادی تثبیت تحول است و در هر کاری که گفتمان سازی کردیم حتما موفق بودیم. درک درست مسأله به همراهی آنها کمک خواهد کرد.

وی با تأکید بر اینکه باید اعتماد معلمان را به صندوق برگردانیم، افزود: این صندوق تابع قانون شرکت‌هاست و حاکمیت شرکتی باید اجرا شود و باید شفاف‌سازی شود. اگر معلمان در هر امری از آموزش و پرورش پشتیبانی کنند، موفقیت قطعی است و ارزش مالکانه در راستای طرح شفافیت و ایفای حقوق است.

دکتر صحرایی اضافه کرد: در تحول اگر بستر فراهم شود و تحولگرایان نیت درست داشته باشند محقق می‌شود که اکنون این فضا فراهم است.

در حاشیه این همایش نمایشگاهی از دستاوردهای شرکتهای زیر مجموعه موسسه صندوق ذخیره فرهگیان برپا گردید که شرکت صنایع آموزشی با حضور پررنگ خود نسبت به ارائه دستاوردهای خود اقدام نمود.

در این نمایشگاه برای اولین با طرح کمدهای آموزشی در مقاطع مختلف رونمایی شد که مورد استقبال بازدید کنندگان قرار گرفت .


جستجو

مطالب اخیر

عضویت در خبرنامه

اطلاع از جشنواره ها و آخرین اخبار