EN | AR
  • دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۹
  • -
  • ۲۷۵

نشست مدیرعامل صنایع آموزشی با مدیریت اداره آموزش و پرورش و مدیران منتخب مدارس ابتدایی منطقه 9 تهران (روسای قطب)

در ابتدای این جلسه مدیریت محترم  منطقه 9 ضمن خیر مقدم خدمت میهمانان با اشاره به اهداف شرکت صنایع آموزشی که تولید انواع تجهیزات آموزشی، کمک آموزشی، آزمایشگاهی و کارگاهی برای کلیۀ دوره های تحصیلی ، متناسب با محتوای کتاب های درسی است ، حضور مسئولین شرکت صنایع آموزشی را اقدامی موثر برای تجهیز آزمایشگاه‌های مدارس دانست.

وی با بیان اینکه شرکت صنایع آموزشی سالها پیش با حمایت وزارت آموزش و پرورش تاسیس و در سالهای اخیر با سرمایه گذاری و صندوق ذخیره فرهنگیان ادامه فعالیت داده است اظهار داشت : رشد و توسعه شرکت صنایع آموزشی منفعتی برای آموزش و پرورش(فرهنگیان) به حساب می‌آید.

در ادامه روسای قطب نقطه نظرات خود را بیان نمودند . مواردی از قبیل؛ در نظر گرفتن بازی‌های جدید در کیت‌ها، استفاده از رنگ‌هایی که با روحیات دانش‌آموزان در سنین مختلف سازگاری داشته باشد و توجه ویژه به پیش دبستانی‌ها، طراحی کیت‌های آموزشی با در نظر گرفتن سرفصل‌های درسی ، معاوضه کیت‌های فرسوده با کیت جدید، طراحی کیت هایی مناسب برای جایزه دانش‌آموزان و بازدید از شرکت به منظور آشنایی با تولیدات جدید از جمله آن بود.

در ادامه دکتر مصلحی با بیان اینکه بحث و تبادل نظر راهکاری برای هم‌افزایی و همکاری بیشتر می باشد این نشست را گامی موثر در جهت تحقق اهداف شرکت صنایع آموزشی دانستند. وی با اشاره این نکته که سابق بر این سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی درسی نیازهای آموزشی را تعیین و بر مبنای آن کیت‌های آموزشی به صورت پایه‌ای و موضوعی تولید می شد، در حال حاضر گروه‌های آموزشی شهر تهران پس از بازنگری کیت‌های دوره ابتدایی ، پیشنهادات اصلاحی از دید کاربر ارائه و با سرفصل‌های درسی انطباق داده می شود.

از دیگر موارد استفاده از تکنولوژی AR است که با توجه به تمایل استفاده از وسایل الکترونیکی همچون تبلت و تلفن همراه طراحی شده که برای ایام کرونا نیز مناسب است . در این شیوه مطابق با فیلم آموزشی ، دانش‌آموز آزمایش مورد نظر را مشاهده و تجربه می‌کند که علاوه بر آموزش هدف ، دست‌ورزی نیز مد نظر قرار گرفته است.

ایشان در خصوص خدمات جدید شرکت صنایع آموزشی افزود؛ امکانی پیش بینی شده است که در آ« مدارس کیت‌ موجود را که از سال 85 به قبل طراحی شده و فرسوده می باشد، بر اساس شرایط خاصی با کیت جدید و مطابق با محتوای کتب درسی جدید معاوضه نمایند و همچنین یک نفر آموزگار به عنوان نماینده در این طرح آموزش رایگان ببیند.

تشکیل تیم پایش که به صورت ویژه آموزش‌های لازم را ببینند و با بازدید از مدارس علاوه بر انتقال مطالب آموزشی، گزارشی از مهارت معلمان و بازخورد آنها ارائه دهند که این امر کمک زیادی به بهبود طراحی کیت‌های جدید می‌نماید.


نظرات کاربران

جستجو

مطالب اخیر

عضویت در خبرنامه

اطلاع از جشنواره ها و آخرین اخبار