EN | AR
  • سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹
  • -
  • ۴۸۲

بازدید معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشوراز شرکت صنایع آموزشی

مهندس علی اوسط هاشمی رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور به همراه سرکار خانم مسلمی معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای و جناب آقای دکتر طاهرپور مدیرکل دفتر نظارت، بهسازی و هدایت شغلی سازمان آموزش فنی و حرفه با حضور در شرکت صنایع آموزشی از نمایشگاه و کارگاه های تولیدی شرکت بازدید کردند.
دکتر علی محمد مصلحی در ابتدای بازدید ضمن خیر مقدم به میهمانان تاریخچه ای از شرکت ارائه نمودند. به گفته دکتر مصلحی همکاری شرکت صنایع آموزشی و سازمان فنی و حرفه ای کشور از سالهای پیش با تولید محصولات فنی و اتومکانیک تا امروز ادامه داشته، اما مدتی است که این تعامل کمرنگ شده و مسلتزم یک نگاه ویژه می باشد. تغییر در استاتدارد ها و نگرش مدیران از مهمترین عوامل کاهش این همکاری بوده است.
در ادامه آقای مهندس علی اوسط هاشمی ابراز خرسندی کردند از دعوت ایشان به شرکت صنایع آموزشی، حضور خود را به دو دلیل مطلوب ارزیابی کردند. اول عضویت در شورای عالی آموزش و پرورش کشور و دوم از لحاظ فنی و شغلی به واسطه حضورشان در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور.
عضو شورای عالی آموزش و پرورش مطرح کردند که در این شورا و در سند تحول آموزش کشور صراحتا آمده است که: “آموزش ها در کشور توسط وزارت آموزش و پرورش و سازمان فنی حرفه ای و دیگر سازمانها که مشخصا متولی آموزش در کشور هستند باید به سمت افزایش مهارت و توسعه مهارت شغلی حرکت کنند”.
این مهم باید با تغییر سیاست ها و تبیین استاندارد های جدید در این دو نهاد مرجع انجام پذیر است.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور خاطر نشان کرد: در همین راستا در سال جاری 370 مهارت فنی در سازمان بر اساس کد های بین المللی بروزرسانی و به وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شده است. همچنین تا پایان سال 2300 مهارت دیگر بروزرسانی خواهد شد.
این جلسه با بازدید از نمایشگاه دائمی شرکت و کارگاه های تولیدی ادامه پیدا کرد.
در پایان مقرر شد کارگروهی از کارشناسان واحد تحقیق و توسعه شرکت صنایع آموزشی و کارشناسان حوزه استاندارد سازی مهارت های سازمان آموزش فنی و حرفه ای تشکیل گردد و بر روی موضوعات آینده پژوهی، استاندارد سازی و راه اندازی مرکز تربیت مدرس جوار کارخانه با منظور ارتقاء سطح دانش فنی متخصصان صنایع آموزشی و آموزش مدرسین برای کار در مراکز آموزش علمی آزاد فنی و حرفه ای فعالت های مشترک را آغاز نماید.


نظرات کاربران

جستجو

مطالب اخیر

عضویت در خبرنامه

اطلاع از جشنواره ها و آخرین اخبار