EN
  • شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
  • -
  • ۷۴

امضای تفاهم نامه سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور ‌با شرکت صنایع آموزشی

 

با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی و مدیر عامل شرکت صنایع آموزشی تفاهم نامه همکاری در زمینه تولید محصولات آموزشی، ورزشی، کمک آموزشی و توانبخشی به امضا رسید.

دکترسید جواد حسینی در این نشست با بیان اینکه توسعه و پیشرفت امتداد حواس انسان هاست اظهار داشت: برخی مواقع نقایص باعث می‌شود یکی از حواس امتداد نیابد و نظام تعلیم و تربیت باید جانشین و پر کننده نقایص دانش آموزان با نیازهای ویژه شود.

وی افزود: مناسب سازی درابعاد مختلف یکی از سیاست های جدی آموزش و پرورش استثنایی است که در حال پیگیری و انجام است.

معاون وزیر با بیان اینکه ‏نهضت توان افزایی در آموزش و پرورش استثنایی کلید خورده است افزود: شناسایی حس کم داشته و نداشته دانش آموزان و جایگزینی تکنولوژی به جای این حس از اهداف نهضت توان افزایی است

وی اظهار داشت: یکی از برنامه های اصلی سازمان آموزش و پرورش استثنایی تامین ۸۴ هزار وسیله کمک آموزشی و توانبخشی در قالب نهضت توان افزایی با مشارکت خیرین است

وی تصریح کرد: خیرین مدرسه یار، ردیف مسئولیت های اجتماعی شرکت های دولتی و خصوصی و مشارکت اصناف، اشخاص حقیقی و حقوقی در این زمینه میتوانند به کمک آموزش و پرورش استثنایی بیایند.

وی با بیان اینکه شرکت صنایع آموزشی یکی از شرکت های خوب در زمینه تولید تجهیزات آموزشی است که با سرمایه معلمین شکل گرفته شده است اظهار داشت: بر اساس تفاهم صورت گرفته شده برخی از تجهیزات آموزشی، کمک آموزشی، ورزشی و توانبخشی دانش آموزان با نیازهای ویژه با همکاری متخصصین سازمان آموزش و پرورش استثنایی و شرکت صنایع آموزشی ایران ساخته خواهد شد.

وی افزود: نگاه شرکت صنایع آموزشی به دانش آموزان با نیازهای ویژه و آموزش و پرورش استثنایی در قالب مسئولیت اجتماعی بسیار ارزنده است.

حسینی تصریح کرد: در سال جاری ۶۴ مدرسه پذیرا و ویژه استثنایی مناسب سازی خواهد شد و مناسب سازی تجهیزات نیازمند مشارکت شرکت های فعال در این زمینه بویژه شرکت صنایع آموزشی است.

وی افزود: تامین تجهیزات پایگاه های آموزش مجازی، تجهیزات پایگاه های طرح سنجش، تجهیزات مورد نیاز آموزش های مجازی از جمله موارد مشترک همکاری آموزش و پرورش استثنایی با شرکت صنایع آموزشی خواهد بود.

حسینی با اشاره به طرح آموزش همراه با تولید در هنرستان ها اظهار داشت: فروش محصولات تولید شده در هنرستان های آموزش و پرورش استثنایی از طریق شرکت صنایع آموزشی یکی دیگر از زمینه همکاری مشترک می باشد.

حسینی در پایان گفت: ایجاد پارک بازی و بازدید دانش آموزی از شرکت صنایع آموزشی می تواند زمینه آشنایی دانش آموزان با محصولات این شرکت را فراهم سازد.

شایان ذکر است در این نشست مقرر شد همایشی علمی در زمینه آموزش کودکان با نیاز های ویژه با همکاری آموزش و پرورش استثنایی و شرکت صنایع آموزشی ایران برگزار شود.


نظرات کاربران

جستجو

مطالب اخیر

عضویت در خبرنامه

اطلاع از جشنواره ها و آخرین اخبار